Hírek
2016. Április 11. 09:29, hétfő |
Helyi
Forrás: police.hu
A közút nem versenypálya
A tavasz a motoros, segédmotoros, kerékpáros szezon kezdete - figyelmeztet a rendőrség.
A gyalogosok is többet vannak a szabadban, a közlekedési viszonyok pedig átrendeződnek, más a fontossági sorrend, másra kell figyelni, mint télen.
Amíg a téli időszakban a láthatóság kerül középpontba, addig tavasszal egyszer napfény, sima útfelület, máskor pedig kedvezőtlen látási és útviszonyok akadályozzák a tempós haladást. Tavasszal mintha elfelejtenénk a télen berögződött óvatos sebességmegválasztás. A járművezetők lendületesebben, tempósabban, felszabadultabban, nagyobb sebességgel közlekednek.
Útjaink is zsúfoltabbak lesznek. Az időjárás szeszélyessé válik, gyakran esik, gyakran fúj a szél. A csapadéktól vizes, csúszós lett az út, amelytől csökkenhet a járművek menetstabilitása. Számítani kell tehát arra, hogy a járművünk megcsúszhat és a féktávolság megnő.
Egyre több kétkerekű jármű jelenik meg a közutakon. Fontos, hogy ők készítsék fel járműveiket a téli pihenő után a közlekedésben részvételre. Ellenőrizzék a műszaki állapotot és főleg saját elméleti tudásukat is frissítsék fel. Néhány hónapos kihagyás után még a rutinos motorosok járműkezelésében is merülhetnek fel hiányosságok, tompulhatnak a reflexek.
Ebben az időszakban fokozott kockázatnak vannak kitéve a gyalogosok is, akik a közlekedés legvédtelenebb résztvevői. A járművezetőknek fokozott óvatossággal kell rájuk figyelni, bizonyos esetekben pedig segíteni kell őket közlekedésükben - olvasható a police.hu oldalon.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 20. 10:00, péntek | Helyi
Édes múlt: városi séta a pápai cukrászdák nyomában
Különleges hangulatú városi sétára invitálja az érdeklődőket a Jókai Mór Városi Könyvtár: az „Édes múlt – cukrászdák Pápán” című program során a résztvevők a város egykori cukrászdáinak történetével ismerkedhetnek meg
2026. Március 20. 09:08, péntek | Helyi
Leromlott utak, betöltetlen praxisok, elmaradó fejlesztések – Molnár Bálint a térség problémáiról beszélt
Sajtótájékoztatót tartott Molnár Bálint, a Demokratikus Koalíció Veszprém vármegye 4-es számú választókerületének országgyűlési képviselőjelöltje, melyen a térség helyzetéről és a választás tétjéről beszélt.
2026. Március 20. 07:07, péntek | Helyi
A Bűnvadászok ismét Pápára érkeznek
Ismét Pápára látogat a Mi Hazánk Mozgalomhoz köthető Bűnvadászok csoport: március 21-én, szombaton közönségtalálkozót tartanak a város főterén.

