Városlista
2026. július 22, szerda - Magdolna

Hírek

2013. Május 16. 13:23, csütörtök | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.)

A Jobbik aggódik, hogy a húsgyár tönkreteszi a pápai sertéstartókat

A Jobbik aggódik, hogy a húsgyár tönkreteszi a pápai sertéstartókat

Ferenczi Gábor, a párt országgyűlési képviselője sajtótájékoztatón számolt be arról, hogy a Pápai Hús 1913 Kft. új vezetése tartozik a sertéstenyésztőknek, sőt, a tartozás egy részének elengedését kérik.

A politkus elmondta, pártja támogatta az önkormányzat tulajdonszerzését, illetve törzstőkeemelését, mivel ezzel a csődközeli helyzetbe jutott céget meg lehetett menteni, több ezer ember megélhetését tartva így meg egészen a dolgozóktól a beszálítókig. - Úgy tűnik azonban, hogy a tulajdonosok elfelejtették, amit ígértek. A húsgyárat sertéssel ellátó gazdák a Jobbikhoz fordultak, mivel a városvezetés és a gyár menedzsmentjének azon ígéretével szemben, hogy mindenkit ki fognak fizetni, nyugodtan szállítsák a sertéseket, másfél hónapja tartoznak nekik.Van olyan gazda, aki 1200 sertést adott le annak tudatában, hogy a tulajdonos garanciát vállal a kintlevőségeik kifizetésére. A gazdák többségének azonban mind a mai napig semmit sem fizettek, vagy csak a tartozások töredékét - mondta Ferenczi Gábor.

A gazdák szerint pofátlanság teteje, hogy ezek után a húsgyár egyoldalúan módosítaná a szerződéseket. -Azt kérnék a gazdáktól, hogy visszavonhatatlanul engedjék el a megrendelőnek a csatolandó melléklet szerinti számlatartozása 30%-át. Ráadásul a tartozásból fennmaradó részt is csak 2014. december 31-éig fizetnék meg részletekben.Hogy képzelik, hogy egy ilyen megállapodást akarnak aláíratni azokkal, akik bízva az önök ígéreteiben, tisztességgel leszállították a feldolgozandó sok ezer sertést a húsgyárnak? Miért nem akarják betartani a fizetési ígéretüket? Miért akarnak tönkretenni, csődbe vinni mindenkit, aki a nehéz körülmények ellenére sertéstartással foglalkozik még Pápa környékén? - tette fel a kérdést Ferenczi Gábor országgyűlési képviselő.

Íme az említett szerződés:

Fotó: Archív

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 22. 11:19, szerda | Helyi

Szénabálák égtek Marcaltőnél

A tűzoltók három vízsugárral fékezték meg a lángokat.

2026. Július 22. 07:33, szerda | Helyi

Forgalmi és parkolási korlátozások a Március 15. téren

Az E.ON tájékoztatása szerint 2026. július 21. és július 24. között transzformátor-állomás cseréje miatt ideiglenes forgalmi és parkolási korlátozások lépnek életbe Pápa belvárosában, a Március 15. téren.

2026. Július 21. 20:09, kedd | Helyi

Országos bajnokságot rendeznek a Bakonyban – kerékpárosokra kell számítani az erdei utakon

Július 26-án, vasárnap rendezik meg a Bakony Gravel Országos Bajnokságot, amelynek versenyközpontja a Huszárokelőpusztai Vadászház lesz.