Hírek
2019. Január 14. 13:09, hétfő |
Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A hanyag testtartás szinte népbetegség
A hanyag testtartás szinte népbetegség, de az ezzel járó tünetek egyszeri kezeléssel megszűnnek - hívta fel a figyelmet Liska-Mohai Marianna testtartás-specialista az M1 aktuális csatorna műsorán hétfőn.
Elmondta: nyak szabad mozgását általában éveken át tartó rossz testtartás nehezíti, ilyenkor az izomzat feszessége fenntartja a fej csigolyához képesti elcsúszását, amit - a vállficamhoz hasonlóan - egyszeri kezeléssel vissza lehet tenni.
A műsorban elhangzott, a magyarok napi öt órát görnyednek a számítógép előtt átlagosan. A rossz fejtartás nagyon megterheli a gerincet, hiszen görnyedésnél olyan, mintha 40-50 kilogrammos súlynak megfelelő erő nehezedne a nyakra.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 22. 07:17, szerda | Életmód
Több mint ötven hazai fürdő csatlakozik az Strandok éjszakájához szombaton
Tizenhetedik alkalommal szervezi meg a Magyar Fürdőszövetség a Strandok éjszakáját szombaton, a programsorozathoz idén ötvennégy fürdő csatlakozott az ország minden részéből.
2026. Július 21. 11:00, kedd | Életmód
Agrárkamara: a jégkármérséklő rendszer már narancssárga riasztás esetén is működésbe lép
Az Országos Jégkármérséklő Rendszert már a narancssárga riasztás esetén is bekapcsolják, hogy mérsékeljék a jégesők által okozott károkat a minisztérium kérésének megfelelően

