Városlista
2026. július 22, szerda - Magdolna

Hírek

2012. Február 27. 14:09, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress

A fiatalabbaknál nehezebben ismerik fel a rákot

A fiatalabbaknál nehezebben ismerik fel a rákot

Egy új angliai tanulmány, amely több mint 41 ezer rákos beteget vett gorcső alá.

Rámutatott, hogy a páciensek 77 százaléka, miután először tapasztalt tüneteket és elment háziorvosához, csak a második vagy harmadik konzultáció után került szakorvoshoz. Ezért késik a rák felismerése és annak kezelése.

Közülük is a nők, a fiatalabb korosztály, valamint a ritkább rákos megbetegedéseknél, mint a melanoma multiplex, a hasnyálmirigy, a gyomor, valamint a petefészekrák esetében figyelték meg, hogy nehezebben, csak több konzultáció után gyanakodnak a rákra.

'Mindez azt mutatja, hogy a rák felismerésének kutatását jobban előtérbe kell helyeznünk' - mondta Georgios Lyratzopoulos, a Cambridge Egyetem klinikai főmunkatársa. Hozzátette: az elsődleges tünetekre kell fókuszálni, valamint azok különböző megjelenésére az egyes csoportoknál.

A kutatás során 24 különböző rákfajtát vizsgáltak meg 2010-ben. A szakemberek elmélete szerint a fiatalabbaknál azért késik a rák felismerése, mert náluk kevésbé gyanakszanak a daganatos megbetegedésre. Ugyanez vonatkozik a nőkre, akik körében kevesebb a megbetegedés, mint a férfiaknál, ezért nem kellően gyanakodnak a rákra a háziorvosok.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 22. 14:00, szerda | Belföld

Forsthoffer Ágnes: azon dolgozom, hogy kevesebb legyen az indulat és több a kölcsönös tisztelet

Kevesebb indulat és több kölcsönös tisztelet megteremtésére törekszik Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök, aki erről kedden napirend előtt beszélt az Országgyűlés ülésén.

2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld

Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot

A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot

2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld

Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben

A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet

2026. Július 22. 07:30, szerda | Belföld

Ellenállási nyilatkozatot tett közzé a Fidesz