Városlista
2026. május 1, péntek - Fülöp

Hírek

2012. Március 29. 12:43, csütörtök | Helyi

A DK is támogatja a pápai szolidaritási demonstrációt

A DK is támogatja a pápai szolidaritási demonstrációt

Ez derül ki abból a sajtóközleményből, melyet szerkesztőségünkbe juttatott el a párt koordinátora, Kerecsényi Zoltán.

A Demokratikus Koalíció (DK) Veszprém megye - 4. számú választókerületi szervezete támogatja a Magyar Szolidaritás Mozgalom megyei aktivistái által április 5-re Pápára szervezett demonstrációját. A Köztársaság által képviselt értékek védelme mellett, a hatalom demokráciaellenes intézkedései ellen tiltakozásul, a kiszolgáltatottak, a kisemberek, a szegény magyar emberek védelmében szervezendő békés demonstrációt támogatják, és a pártok, szervezetek közül elsőként csatlakoznak a demonstrációhoz. A Demokratikus Koalíció a demokratikus összefogás pártján áll, ennek jegyében pedig minden környékben működő demokratikus szervezetet, demokratikusan gondolkodót buzdítanak, hívnak, hogy minél többen legyenek április 5-én Pápán Kossuth Lajos szobránál.

A fotó illusztráció (origo.hu)

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 01. 12:22, péntek | Helyi

Elballagtak Pápa végzős diákjai – megtelt ünneplő fiatalokkal a belváros

Május 1-jén ismét megrendezték Pápa egyik legszebb és legmeghatóbb hagyományát, a Városi Ballagást.

2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi

Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

2026. Május 01. 09:00, péntek | Helyi

Gyalogátkelőhelyen ütött el egy fiatal fiút Pápán

Közúti baleset gondatlan okozásának vétsége miatt emelt vádat a Veszprémi Járási Ügyészség azzal a 75 éves nővel szemben, aki tavaly januárban gyalogátkelőhelyen ütött el egy fiatal fiút Pápán.

2026. Április 30. 13:43, csütörtök | Helyi

Sportolóktól lopott, kattant a bilincs

Az elkövetőtől hiánytalanul lefoglalták a készpénzt, amit a sértettek visszakaptak.