2024. április 26, péntek - Ervin

2011. Augusztus 07. 09:07, vasárnap | Helyi
Forrás: NSO.hu

A bajnok Videotont legyőző Kaposvárt is lefociztuk

A labdarúgó NB I 4. fordulójában a tabella ötödik helyén álló Pápa a nyolcadik Kaposvárt fogadta. A hazaiak megérdemeltek nyertek, uralták mind a 90 percet.

Mindkét gárda jól kezdte az idényt, hiszen a pápaiak idegenben megverték az Újpestet, odahaza a Siófokot, az ezüstérmes Paks otthonában pedig döntetlenre végeztek. A kaposváriak ugyan kikaptak Kecskeméten, de legyőzték a bajnoki címvédő Videotont, és döntetlent játszottak a bronzérmes Fradival.

A hazaiak kezdték aktívabban a meccset, Marics, Puri és Ferenczi lövése is csak kevéssel kerülte el a kaposvári kaput, míg Ganugrava szabadrúgása után már Horváth kapus is verve volt, de Bank a gólvonalról mentett. A túloldalon mindössze Hegedűs fejese jelentett némi veszélyt, de azt meg Szűcs kapus hárította könnyedén.

Aztán a 41. percben góllá érett a pápai fölény, Marics lőtt váratlanul, balról 25 méterről, s a labdát Horváth kapus csak kiütni tudta. A kipattanóra a berobbanó Lovrencsics lecsapott, s az 5-ös jobb oldali csücskéről a kapu közepébe lőtt (1–0).

A szünet után is a hazaiak irányították a játékot, még ha nem is akkora elánnal, mint az első 45 percben. Így is sikerült beszorítaniuk azonban a Kaposvárt, igaz, különösebb helyzet nélkül. A vendégek azonban továbbra sem jelentettek veszélyt Szűcs kapujára, legfeljebb Kulcsár szabadrúgása érdemelt említést.

A hajrában aztán a csereként beálló Alexeev lövésénél Szűcsnek is akadt védeni valója, de a túloldalon Horváthnak Quintero, majd Lovrencsics lövésénél is bravúrra volt szüksége a hárításhoz. Így aztán Véber György csapata teljesen megérdemelten gyűjtötte be a három pontot, és továbbra is veretlen a bajnokságban.

Ezzel a győzelemmel a tabella második helyén áll a pápai csapat.

Grőber Attila: Az Adatvédelmi Hatósághoz fordulnak az érintettek

A választópolgárok azonosításához használatos személyi számot és lakcím adatokat kért valaki az egyesület nevében az érintettektől, akik az adatvédelmi hatósághoz fordulnak - mondta el a politikus.

2024. Április 25. 18:20, csütörtök | Helyi

Fegyverrel fenyegette a mentősöket egy ember Pápateszéren, kivonult a TEK

Az eset ma délután történt, a települést egy időre le is zárták a hatóságok.

2024. Április 25. 17:33, csütörtök | Helyi

Megnyílt a IV. Pápai Nemzetközi Történelmi Filmfesztivál

Negyedik alkalommal rendezik meg Pápán a seregszemlét, amely az első két évben nem működhetett szokványos módon a Covid járvány miatt, tavaly óta azonban számos művész személyesen vesz részt a találkozón.

2024. Április 24. 16:42, szerda | Helyi

Megfenyegette, hogy megöli, börtönbe mehet a Pápa környéki férfi

Zaklatás vétsége miatt emelt vádat a Pápai Járási Ügyészség azzal a 33 éves férfival szemben, aki közösségi oldalon nyilvánossá vált sértő kijelentések miatt fenyegette meg a sértettet és annak élettársát az egyik Pápa környék