Hírek
2018. Április 20. 05:01, péntek |
Belföld
Forrás: mti
800 milliót csaltak ki cégvezetők - fegyházra ítélték őket
Két évtől négy és fél évig terjedő fegyházbüntetésre ítélt a Nyíregyházi Törvényszék csütörtökön, nem jogerősen hat cégvezetőt,
akik ingatlanbefektetések ígéretével összesen mintegy 800 millió forintot csaltak ki csaknem 600 sértettől - közölte a törvényszék sajtószóvivő-helyettese az MTI-vel.
Sternné Deák Andrea elmondta, az elsőfokú bíróság az üzletszerűen, folytatólagosan és bűnszervezetben elkövetett csalás bűntette miatt indult ügyben az első-, a harmad- és a negyedrendű vádlottra egyaránt három év hat hónap, a másodrendű vádlottra négy év hat hónap, az ötödrendűre két év, a hatodrendűre két év hat hónap fegyházbüntetést szabott ki, a hetedrendű vádlottat pedig bűnpártolás vétsége miatt próbára bocsátotta.
Egyes vádlottakkal szemben vagyonelkobzást, illetve foglalkozástól eltiltást rendelt el a bíróság, amely a vádlottakat a teljes kárösszeg megfizetésére kötelezte.
A megállapított tényállás szerint az első-, a másod- és a harmadrendű vádlott 2003-ban közös vállalkozást hozott létre, amellyel először élelmiszer-kereskedelmet akartak folytatni, majd felfigyeltek az ingatlanbefektetésben rejlő lehetőségekre. Országos irodahálózatot hoztak létre azzal a céllal, hogy a befektetők pénzét összegyűjtsék és saját céljaikra fordítsák - ismertette a szóvivőhelyettes.
Az ötödrendű vádlott az alapító tagok beszervezésével foglalkozott, a hatodrendű a működés jogi hátterét biztosította. A hálózat beindítását hatalmas reklámkampánnyal, óriásplakátokkal és újsághirdetésekkel egészítették ki.
A három, hat és tizenkét hónapra meghirdetett, magas hozam reményében több mint hatszáz sértett akarta pénzét befektetni a vádlottak által működtetett szövetkezetben, amelynek a bankszámlájára 50 ezer és 20 millió forint közötti összegeket fizettek be. A gyanúsítottak a csalásból származó pénz eredetének leplezésére a sértettek által befizetett összegeket különböző bankszámlákra utalták át.
Sternné Deák Andrea hozzátette, a bíróság a büntetés meghatározásakor figyelembe vette, hogy az ügyben jelentős idő telt el, mivel az eljárást a korábbi ítélet hatályon kívül helyezése miatt meg kellett ismételni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld
Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak
Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.
2026. Július 22. 14:00, szerda | Belföld
Forsthoffer Ágnes: azon dolgozom, hogy kevesebb legyen az indulat és több a kölcsönös tisztelet
Kevesebb indulat és több kölcsönös tisztelet megteremtésére törekszik Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök, aki erről kedden napirend előtt beszélt az Országgyűlés ülésén.
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot
A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben
A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet

