Hírek
2017. Január 25. 10:12, szerda |
Belföld
Forrás: Infopapa.hu - Bumm.sk
72 kisbárányt zsúfoltak egy autóba
A szlovák rendőrök kapcsolták le az autót, melynek rakterében egymást tapostál szerencsétlen állatok. Komáromba vitték volna őket.
A bárányok Szlovákia északi részén található farmról származtak - derül ki a Bumm.sk felvidéki magyar hírportál cikkéből. Egy férfi meghökkentő körülmények között több száz kilométeren keresztül szállította őket, a tervek szerint Liptószentmiklósról Komáromba vitte volna az állatokat.
A bárányokat a jármű hátsó részébe gyömöszölték bele, amelyet egy deszka segítségével két részre osztottak. A bárányok egy részét a csomagtartó aljába, a deszka alatti rekeszbe zsúfolták, a többi állatot pedig a csomagtartó fennmaradó részébe. A kis állatokat nem tudtak megállni a lábukan, az ablakhoz passzírozódtak, vagy egymást taposták.
A szlovák hatóságok vizsgálják az ügyet, az állatokat szállítók számos szabályt és előírást sértettek meg. Hiányoztak az állatorvosi igazolások, valamint nem kísérte őket szakember sem.
"Ez nem csak a jogszabályok, de a józan ész ellenni cselekedet" - jelentette ki Terézia Pálerová, a garamszentkereszti Állategészségügyi- és Élelmiszer-ellenőrző Hivatal munkatársa.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország nem kér a zsarolásból, nem kér a fenyegetőzésből
A fenyegetőzés és a zsarolás leállítására, a választási beavatkozások beszüntetésére szólította fel Ukrajnát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken az ország budapesti nagykövetsége előtt.
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Nébih: Bács-Kiskun vármegyében ismét igazolták a madárinfluenzát
2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét
Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.
2026. Március 06. 07:06, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort
Minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök gyakorlatilag halálosan megfenyegette Orbán Viktor kormányfőt, Magyarországot azonban nem lehet zsarolni, akárhogyan is fenyegetőznek

