Hírek
2022. Március 17. 15:09, csütörtök |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
Töltik fel a látványtavat a Külső-Várkertben
Jelentős változások mentek végbe az elmúlt hónapokban a Külső-Várkertben, ahol zajlik a Zöld Város II. projekt. A terület megújításának egyik leglátványosabb szakasza, a látványtó feltöltése is megkezdődött.
A Várkertfürdő elfolyó vize tölti fel a Külső-Várkertben korábban kialakított, ám eddig feltöltetnel tómedret. A szombat óta tartó feltöltés mára látványos eredményt hozott, szerdára több mint fél méteresre duzzadt a tóban lévő víz mélysége. A tó feltöltése nem folyamatos, attól függően érkezik víz, hogy a Várkertfürdőben keletkezik-e felesleg, de minden nap 6-10 órán keresztül biztosan frissülni fog a tóban lévő víz, amely teljes feltöltés eseten helyenként az 1,8 méteres mélységet is el fogja érni - derült ki a Pápa VTV műsorából.

Összesen 14 ezer négyzetméteres vízfelület alakul ki.A tó fürdésre nem lesz alkalmas, ahogy a horgászatot sem fogják engedélyezni, de a csónakázás szerepel a tervekben.

A tó partján egy több mint 200 négyzetméteres stéget építenek

Épül a kávézó is

Ahogy a sétányok és a zöld felületek kialakítása is folyamatos
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 07. 10:00, szombat | Helyi
Úgy tűnik, 6 név lesz a pápai és környékbeli szavazólapokon
A Fidesz, a Tisza, a DK és a Mi Hazánk mellett a Jobbik és az MKKP is leadta az induláshoz szükséges mennyiségű ajánlást, igaz, utóbbi kettő szervezet jelöltjének nyilvántartásba vétele még nem jogerős.
2026. Március 07. 07:00, szombat | Helyi
Több pápai közlekedő akadályozta a szirénázó, balesethez igyekvő rendőrautót - Videó
2026. Március 06. 19:23, péntek | Helyi
Súlyosan bántalmazta terhes élettársát a pápai férfi
A pápai nyomozók kezdeményezik a súlyos testi sértést elkövető férfi letartóztatását.
2026. Március 06. 18:35, péntek | Helyi
InfoPápa Podcast - Beszélgetés Nardai Péterrel
Szalóky Zsolt beszélgetett Nardai Péterrel, a Mi Hazánk Mozgalom országgyűlési képviselőjelöltjével.

