Városlista
2026. július 22, szerda - Magdolna

Hírek

2015. November 23. 16:55, hétfő | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.)

Grőber: Eljött a nagyot mondók ideje

Grőber: Eljött a nagyot mondók ideje

A szocialisták első embere a pápai hús-csoport felszámolásával kapcsolatban beszélt hétfői sajtótájékoztatóján.

Pápai Hús

Grőber Attila két szélsőséges álláspontot lát a témában. Az egyik szerint minden rossz, míg a másik fél úgy látja, semmi baj nem történt, minden rendben van. -Viszont közös bennük, hogy nem valódi megoldást akarnak, hanem olcsó politikai cirkuszt. Ezzel kockáztatják a gyár, a cégcsoport életét, valamint az ott dolgozók munkáját - szögezte le az önkormányzati képviselő, aki egy két héttel korábbi jobbikos sajtótájékoztatóra is kitért. Véleménye szerint az itt elhangzott súlyos állítások hamisak. - Egy felügyelőbizottsági tag azt állítja, váratlanul érte a húsüzemmel szemben indított felszámolási eljárás. Ezek szerint Süle Zsolt vagy nem értette a gyár helyzetét, vagy hazudik. Ennek a cégcsoportnak és az ott dolgozók sorsa nem lehet olcsó politikai ügy - fogalmazott a szocialista politikus, aki kéri a város országgyűlési képviselőit, segítsék pápai hús ügyét.

Vasút

Grőber Attila szólt azon értesüléséről is, mely szerint a vasúttársaság járatokat kíván megszüntetni a Celldömölk-Pápa-Győr vasútvonalon. - Igaz-e, hogy 2016. január elsejétől csökken a járatok száma a Celldömölk-Pápa vasútvonalon? Igaz-e, hogy ezek a járatritkítások gyorsvonatokat érintenek? Igaz-e, hogy ezek a Győrbe, illetve a Győrből történő közlekedésünket nehezítik? - tette fel kérdéseit a képviselő, aki ebben az ügyben is a város országgyűlési politikusainak segítségét kéri.

Adománygyűjtés

Karácsony közeledtével, baloldali pártként az MSzP gondol az elesettebb társadalmi rétegekre is, ezért Mosolydoboz címmel adománygyűjtő akcióba kezd - tudtuk meg a sajtótájékoztatón. Elsősorban tartós élelmiszert, édességet, játékot, könyvet, gyermekruhát tartalmazó felajánlásokat várnak. Az adományokat minden hétköznap 9-12 óráig lehet elvinni a pápai MSZP-irodába, de telefonos egyeztetést követően házhoz is mennek az aktivisták, amennyiben erre igény mutatkozik.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 22. 11:19, szerda | Helyi

Szénabálák égtek Marcaltőnél

A tűzoltók három vízsugárral fékezték meg a lángokat.

2026. Július 22. 07:33, szerda | Helyi

Forgalmi és parkolási korlátozások a Március 15. téren

Az E.ON tájékoztatása szerint 2026. július 21. és július 24. között transzformátor-állomás cseréje miatt ideiglenes forgalmi és parkolási korlátozások lépnek életbe Pápa belvárosában, a Március 15. téren.

2026. Július 21. 20:09, kedd | Helyi

Országos bajnokságot rendeznek a Bakonyban – kerékpárosokra kell számítani az erdei utakon

Július 26-án, vasárnap rendezik meg a Bakony Gravel Országos Bajnokságot, amelynek versenyközpontja a Huszárokelőpusztai Vadászház lesz.