2024. április 25, csütörtök - Márk

2020. Január 18. 09:31, szombat | PR

12 érdekes sport tény a nagyvilágból

Azok a személyek, akik szeretik a sportot, bizonyára nem csak a meccseket és egy-egy bajnokságot szeretnek végig izgulni, ha a sporttal kapcsolatos tényeket is szeretik olvasgatni.

Most ilyen meglepő, izgalmas és érdekes tényekről olvasgathatsz.

1. Rocky Marciano ismerős lehet számodra, hiszen az egyik legkiválóbb bokszlegenda. Nem csak nagyszerű sportoló volt, nem csak a bokszban remekelt, de ő volt az a személy is, aki feltalálta a faxot

2. Gordie Howe sokak számára ismerős lehet, hiszen az egyik legkiválóbb jégkorong sportoló. Krofóbiában szenved, ami nem más, mint a hidegtől és a jégtől való félelem.

3. A horgászat is egy sport. Különös, de így van. A világon ez a legfelkapottabb sportág, vagyis ezt a sportágat űzik a világon a legtöbben.

4. A focit rengetegen szeretik. Tudtad, hogy a világon a foci vonzza legjobban az embereket? A világon nincs olyan sport, amelyet ennyire szeretnek az emberek, azonban nem űzni, hanem nézni.

5. Larissa Latynina tornász nyerte eddig a legtöbb olimpiai érmet. Összesen három olimpiai játékon vett részt és 18 olimpiai éremmel lett gazdagabb, a Bet365 sportfogadás adatai alapján.

6. Az első olimpiai játékokra, 1896-ban Athénban, Görögországban került sor. Ebben az időszakban csakis férfiak versenyeztek egymással, női versenyző nem indult és nézők sem lehettek.

7. A wimbledoni bajnokságon mintegy 42000 teniszlabdát használnak a játékok során.

8. A röplabdát 1895-ben találták fel, mégpedig William George Morgan.

9. 1906-ban a franciaországi Le Mans-ban tartották az első Formula 1 Grand Prix-et, amely 1260 km hosszú volt, és amelyet a román nemzetiségű Szisz Ferenc nyert

10. Az amerikai futball olyan sportokból fejlődött ki, mint a rögbi és a foci. Az 1800-as évek végén kezdett egyre népszerűvé válni az amerikai egyetemeken és főiskolákon.

11. A vitorlás regatta amerikai kupáját az 1851-es indulás után 132 évig az amerikaiak nyerték el. Ez a győzelemsorozat addig tartott a Bet365 bónusz információi szerint, míg az ausztrálok el nem nyerték ezt a kupát 1983-ban.

12. A Super Bowl 30 másodperces reklámblokkja, mintegy 5 millió dollárba került.

2024. Április 22. 19:37, hétfő | PR

Indul a Nemzeti Faültetés Napja: Legyen Magyarország Európa legzöldebb országa!

2024. április 22-én, a Föld napján indítja útjára a 10 millió Fa országos közössége a Nemzeti Faültetés Napját

2024. Április 21. 18:00, vasárnap | PR

A kaszinó áttekintő oldalai: Hogyan történik az értékelések hozzárendelése

Fedezze fel a kaszinó-bírálati oldalakon a minősítések kiosztásának bonyolult folyamatát, és nyerjen betekintést értékelési módszereikbe.

2024. Április 16. 10:59, kedd | PR

K&H: ennyivel emelkedett a gyerekinfláció

háromezer forint ma már nem elég két hamburgerre, két évvel ezelőtt még három is kijött ennyiből

2024. Április 16. 10:31, kedd | PR

Sportcipő a gyerkőcöknek: ezeket a népszerű márkákat érdemes megismerni!

Amikor gyermekeink egészséges testi és szellemi fejlődéséről van szó, alapvető fontosságú, hogy odafigyeljünk az őket körülvevő tényezőkre.