2011. Augusztus 28. 08:48, vasárnap | Helyi sport
Forrás: nso.hu

Vereség Pécsett!

Hiába vezettünk, a végén a Pécs örülhetett.

A Pápa kezdte jobban a mérkőzést, egymás után vezette támadásait, a 7. percben Lovrencsics lövése után már csak a kapufa mentette meg a góltól a hazaiakat. A 16. percben aztán már a gól is összejött Véber György csapatának, Ganugrava lőtt szépen a kapuba 25 méterről. 0–1

A 24. percben Horváth Zsolt esett el a pápai tizenhatoson belül, de a játékvezető nem ítélt tizenegyest a pécsi szurkolók legnagyobb bánatára. Az első félidő második felétől a Pécs kezdte felvenni a meccs ritmusát, ekkor már többször is veszélyeztette Szűcs Lajos kapuját. Ez a fölény a 37. percben érett góllá, Horváth Zsolt szerezte meg a pécsiek egyenlítő gólját, miután 16 méterről kilőtte a bal alsó sarkot. 1–1

Ezután sem vett vissza a tempóból Mészáros Ferenc legénysége, ennek ellenére a Pápa szerezhetett volna újabb gólt, Lovrencsics egy az egyben vezethette kapura a labdát, Dibusz azonban óriási bravúrral hárított. A kihagyott helyzet megbosszulta magát a 45. percben Nagy Olivér szabadrúgása után a labda az imént még gólpasszt adó Frőchlich Roland elé került, aki öt méterről a kapuba továbbított. 2–1

A második félidőre egy kicsit leült a meccs irama, a kapuk egyáltalán nem forogtak veszélyben, aztán újra a Pécs ragadta magához a kezdeményezést, Szűcsnek előbb Gyánó fejesét kellett hárítani bravúrral, majd Frőchlich elől kellett mentenie becsúszva, hogy ne szülessen újabb hazai gól.

A Pápa abszolút veszélytelen volt Dibusz kapujára, a Pécs pedig már inkább ráült az eredményre a meccs vége felé. A hajrára sem változott a találkozó képe, többet forgott veszélyben a pápaiak kapuja, de maradt a 2–1 – a Pécs megszerezte az ötödik győzelmét a szezonban.

LABDARÚGÓ NB I 7. FORDULÓ
Pécs–Pápa 2–1 (Horváth Zs. 37., Frőhlich 45., ill. Ganugrava 16.)

Átadták a 33. számú főút 2x2 sávra bővített újabb szakaszát

Elkészült a 33. számú főút újabb szakasza, ezzel Debrecentől Látóképig 2x2 sávon közlekedhetnek a járművek - hangzott el az útszakasz csütörtöki átadó ünnepségén.

2024. Április 18. 14:30, csütörtök | Belföld

A kormány szerint a vendégmunkások nem fogják kiszorítani a magyarokat a magyar munkahelyekről

A vendégmunkások nem fogják kiszorítani a magyarokat a magyar munkahelyekről - mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára csütörtökön a Kossuth rádió műsorában.

2024. Április 18. 14:29, csütörtök | Belföld

Magyarországon nőtt a második legnagyobb arányban a tisztán elektromos autók értékesítése márciusban

Magyarországon nőtt a második legnagyobb arányban a tisztán elektromos autók értékesítése márciusban - közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM) csütörtökön a Facebook oldalán közzétett bejegyzésben.

2024. Április 18. 14:27, csütörtök | Belföld