2024. április 23, kedd - Béla

2017. Március 25. 18:53, szombat | Helyi sport
Forrás: Infopapa.hu (Szakóky Zsolt), Pápa-ma.hu

Tovább menetel a Perutz

A tavaszi szezonban csak bukdácsoló, a legutóbbi fordulóban a dobogóról is leszoruló Úrkút ellen folytatta a megyei első osztályú labdarúgó bajnokságot a Perutz FC.

A vendégek idén csak keresik őszi formájukat, a kezdő sípszó előtt egy győzelem, két döntetlen, egy vereség volt 2017-es mérlegük. Marton Miklós tanítványai ezzel szemben remek tavaszt futnak, mind a négy bajnokijukat megnyerték, 21 gólt lőttek és mindössze egyet kaptak, az elmúlt héten kilencet gurítottak a Devecsernek.

A vendéglátók mestere egy helyen változtatott a múlt heti győztes csapaton, a mieink a Simon – Udvardi, Domján, Kovács, Böröczky – Szép, Somogyi, Szalai G., Baldauf, Nagy P. – Venczel kezdővel vágtak neki a rangadónak. A kezdeti tapogatózás után a tízedik percben megszerezték a vezetést a mieink, Udvardi felpasszát Szalai lépte át Baldaufnak, aki egyből csapattársa elé tálalt, Szalai pedig a középen magányosan álló Venczel elé gurított, akinek öt méterről nem volt nehéz dolga 1-0. Az első negyedóra végéhez közeledve egy labdáért folytatott küzdelemben Böröczky és Marics Máté csúszott össze, utóbbi járt rosszabbul, ugyanis nem tudta folytatni a játékot, le kellett cserélni, és mint a mérkőzés lefújása után kiderült, a vendégek csapatkapitánya sípcsonttörést szenvedett. A 22. percben Pávlicz kísérletét védte Simon, majd a másik oldalon Szalai próbálkozását fogta Kádár. A 35. percben Szalait rúgták fel a tizenhatoson belül, büntetőhöz jutott a Perutz, a labda mögé Venczel állt, a jobb sarokba tartó lövését azonban Kádár bravúrral védte. Az első félidő hajrájában Pávlicz dolgoztatta meg Simont, 1-0 állt az eredményjelzőn a szünetben. A második játékrészt is a mieink kezdték jobban, az 52. percben Venczel pörgetését Nagy adta középre, Szép pedig jó ütemben érkezett és a jobb alsóba lőtt 2-0. A 61. percben Baldauf találta el a kapufát, négy perccel később azonban már pontosabban célzott: Garai eladott labdájával Somogyi indult meg, majd 18 méterről lövésre vállalkozott, ezt Kádár Venczel elé ütötte, aki a középen helyezkedő Baldaufhoz passzolt, akinek csak a hálóba kellett gurítania 3-0. Öt perccel később egy mintaszerű kontratámadás végén Udvardi tálalt remek ütemben Venczel elé, a támadó higgadtan eltolta a hálóőr mellett a labdát és az üres kapuba lőtt 4-0. A 81. percben Márton passzolt a leshatáron Langhoz, aki az ötös sarkáról felvarrta a rövidbe a labdát, ezzel alakult ki a 4-1-es végeredmény.

Marton Miklós: Mindenekelőtt magam és a csapat nevében mielőbbi felépülést szeretnék kívánni Marics Máténak, nagyon sajnálom, ami történt, természetesen semmi szándékosság nem volt a játékosomban. Ami a mérkőzést illeti, a sajnálatos szituációig jól játszottunk, a sérülés minket zavart meg jobban, sokat bizonytalankodtunk. A második félidőre rendeztük a sorokat, és helyenként jó játékkal, szép gólokkal magabiztosan nyertünk.

Perutz FC – Úrkút 4-1 (1-0) Gsz.: Venczel 2, Baldauf, Szép ill. Lang

Perutz FC: Simon – Udvardi, Domján, Kovács, Böröczky – Szép (’89 Mészáros), Somogyi (’69 Tóbiás), Szalai G. (’80 Györkös G.), Baldauf (’86 Szedlacsek), Nagy P. (’72 Ughy) – Venczel

Úrkút: Kádár – Lang, Varga, Imre (’52 Horváth), Sáringer (’69 Keller – ’63 Pfaff) - Takács, Garai, Pávlicz, Kuti (’80 Varga), Marics (’21 Buchwald) - Márton