2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

2017. Május 23. 09:05, kedd | Helyi
Forrás: Infopapa.hu - Vajda István, Molnár Márk

Pápai kosárlabda sikerek a megyében

Két hét leforgása alatt immáron negyedik megyei döntőjüket játszották a Pápai Kosárlabda Club utánpótlás csapatai.

Vasárnap a legkisebbek, az U12-es csapat mérkőzött meg ellenfeleivel a Tarczy Lajos Általános Iskola tornatermében. A csapat magját többnyire 10-11 éves gyerekek alkotják, tehát ebben a korosztályban még a jövő szezonban is harcba szállhatnak a bajnoki címért. Idén a csodálatosan csillogó ezüst érem jutott számukra!

1.hely Tapolca, 2. Pápai Kosárlabda Club, 3. Balatonfüzfő, 4. Várpalota, 5. Balatonfüred csapata lett.
A torna legjobb hazai játékosa Csillak Márton lett, aki egész éves teljesítménye alapján bekerült a Megyei All-star csapatba!

Az elmúlt héten megyei bajnoki címet nyert a Pápai Kosárlabda Club U14-es és U16-os csapata is, de Pápára került a felnőtt megyei kosárlabda bajnoki cím is, szintén a Pápai Kosárlabda Club sportolóinak köszönhetően.

Szoros mérkőzés Békésen

Calle Pubfood Békés - Motax KC Pápa
72:69 (17:21; 15:13; 17:12; 23:23)

PKC: Kálmán 25/9; Keresztes 14; Szanati M. 14/3; Hadnagy 5/3; Schveighoffer 4; Horváth A. 3/3; Horváth G. 2; Keller 2; Domján; Fülöp; Vajda.

Egyenlő erők küzdelmét hozta a harmadik mérkőzés is. A Pápa kezdett jobban, de a békésiek a két középső negyedben megfordították a mérkőzést, az utolsóban pedig tartani tudták minimális előnyüket.
A mérkőzés pozitívuma, hogy Kálmán László 25 ponttal és 6 gólpasszal tért vissza sérüléséből, Keresztes Rafael 14 pontja mellé 14 pattanót szedett, Szanati Mátyás pedig szokásos sokoldalú játékát hozva 14 pontja mellé 6 lepattanót és 6 gólpasszt jegyzett.

2024. Április 20. 09:18, szombat | Helyi

Később túrják fel a Vásár utcát

Bár április elején azt jelentették be, hogy néhány hét múlva megkezdődik az úttest felbontása és a vízvezetékek cseréje, most mégis úgy döntöttek, hogy a nyári szünetig várnak vele.

2024. Április 20. 08:55, szombat | Helyi

Kis híján megölte a saját édesanyját a Pápa környéki faluban! - Videó

Emberölés bűntett kísérletének megalapozott gyanúja miatt folyik eljárás egy 39 éves Pápa környéki lakossal szemben.

2024. Április 19. 18:27, péntek | Helyi