2017. Március 21. 09:05, kedd | Helyi sport
Forrás: Infopapa.hu, Vajda István

Nyolcadik helyre csúszott vissza a Pápa KC

A Pápa a bajnokságban a harmadik helyen álló Győrt fogadta.

Motax KC Pápa - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győr 71:87 (15:19; 20:24; 19:27;17:17)

PKC: Kálmán 15/12; Keresztes 13; Szanati M. 13/3; Horváth A. 9/9; Hadnagy, Keller 6-6; Vajda 4; Fülöp 3/3; Horváth G. 2; Bereczki; Schveighoffer; Szanati.

A hazai csapat kezdett jobban, a 8. percben még 15:10-re vezettek Vajda József tanítványai, de egy rövidzárlatot kihasználva a Győr négypontos előnyt szerzett a negyed végére.
A második tíz percet is a Pápa kezdte jobban. a 18. perc elején 29:29 volt az állás, de az utolsó két percben megint a vendégek koncentráltak jobban, így előnnyel vonulhattak a szünetre.

A harmadik negyed első felében a Pápa jól tartotta magát, de a játékrész vége ismét a Győré volt, így 16 pontra nőtt a különbség.
Az utolsó tíz percben a hazai csapat már nem tudott közelebb kerülni a vendégekhez, így alakult ki a 71:87-es végeredmény.

A jó erőkből álló Győr sportszerű, jó hangulatú mérkőzésen nyert, így továbbra is harmadik. A Pápa visszacsúszott a nyolcadik helyre.