2024. április 19, péntek - Emma

2019. Április 21. 20:46, vasárnap | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)

Megvan az első idei Perutz győzelem!

Nem indult jól a 2019-es esztendő a pápai csapat számára, de úgy tűnik, az edzőváltás jót tett a játékosoknak. Lengyel Ferenc irányításával két meccsen négy pontot szerzett a Perutz FC.

Sárvár FC - Perutz FC 1-2 (0-1) Gsz.: Skriba ill. Hanzl, Ivancsics

Sárvár, Sárvár FC Sporttelep, v. Zám (Bertalan, Péntek).

Sárvár FC: Sásdi - Nyírő, Horváth, Pető, Rajzinger, Hoós (Takács 65.), Potyi, Skriba, Maráczi (Koronczai 77.), Pados, Farkas (Kun 51.), edző: Bojan Lazic.

Perutz FC: Sánta - Bohner, Dóczi, Császár, Nagy T. - Baldauf, Vallejos (Péter K. 92.), Ivancsics, Jurik (Farkas 70.), Hanzl (Iványi 81.) - Tóth, edző: Lengyel Ferenc.

A mai sárvári sikerben talán annak is volt szerepe, hogy a vendéglától sem hozzák a legjobb formájukat, utóbbi három mérkőzésüket elveszítették.

Határozottan kezdte a találkozót a Perutz, az első játékrészben nagyrészt a vendégek akarata érvényesült. A 28. percben Hanzl szabadrúgásából sikerült is megszerezni a vezetést.

A gól után laposabbá vált a találkozó, jórészt a mezőnyben járt a labda, a kapuk nem forogtak veszélyben.

Aztán a hajrára felpörögtek az események: a 82. percben Ivancsics szépségdíjas góljával sikerült megduplázni az előnyt. Két perccel később összejött a Sárvár szépítése, Skriba büntetőből vette be Sánta kapuját. Izgalmas percek következtek, nagy erőket mozgósítottak a hazaiak az egyenlítés érdekében, de a pápaiak jól és harcosan védekeztek, így sikerült megtartani a vezetést és megszerezni az első idei győzelmet.

Lengyel Ferenc: Idegenben nyerni mindig bravúr, a mi helyzetünkben pláne az. A mérkőzés nagy részében tudtunk dominálni, a vége nyögvenyelősre sikeredett, 0-2 után sajnos nem sikerült a megnyugtató, harmadik gólt belőni, emiatt az utolsó pillanatig koncentrálni kellett. Bízom benne, hogy ezzel a győzelemmel átszakad egy gát és jövő héten a hazai közönség előtt is tudunk nyerni. (Pápa-ma.hu)

Folytatás április 28-án fél 5-kor a Perutz Stadionban, a Komárom ellen.