Hírek
2016. December 08. 16:01, csütörtök |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu - EpVE
Kossuth egykori barátja a gecsei temetőben nyugszik
Éberhardt Károly nyugvóhelyénél jártak a városbarátok, akinek most, december 8-án volt a 110 éves halálozási évfordulója.
Az „Elsősorban pápai” - Városbarát Egylet a Kossuth-Emlékprojekt keretében, 2016. december 8-án, csütörtökön, a Pápa melletti Gecse település temetőkertjében kis küldöttségével fölkereste az ott örök álmát alvó egyik jeles negyvennyolcasunk, Kossuth katonája és barátja: Éberhardt Károly nyugvóhelyét, akinek most, december 8-án volt a 110 éves halálozási évfordulója.
Éberhardt síremlékművénél Kanozsainé dr. Pék Mária pápai címzetes főjegyző asszony, a Kossuth-Emlékprojekt védnöke, valamint Kerecsényi Zoltán egyleti ügyvivő, pápai önkormányzati képviselő helyezett el emlékkoszorút a hajdani 1848-as honvéd őrnagy, nyug. olasz kir. tábornok, szicíliai parancsnok, több jeles rend lovagja tiszteletére.
A kis főhajtás keretében nemzetiszínű emlékszalag felkötésére is sor került a sír-obeliszkre, majd Kanozsainé dr. Pék Mária átnyújtotta az első Éberhardt-emlékplakettet Istenes Gyula polgármesternek az Éberhardt síremlékét évtizedek óta gondosan ápoló gecseiek elismeréseként.
Az „Elsősorban pápai” - Városbarát Egylet a Kossuth-Emlékprojekt keretében, a mostani 110 éves kerek évfordulón igen fontosnak érzi az Éberhardtra való emlékeztetést, mert talán a Pápán és környékén lévő temetők földjeiben nyugvó hajdani ’48/49-esek közül ő legjelentősebb, leghíresebb, nemzetközileg is ismertebb, legrangosabb! Kötelességünk emlékezetére fölhívni a mai pápaiak és Pápa-környékiek figyelmét! - mondta el Kerecsényi Zoltán.
Éberhardt emlékére hat példányban „Éberhardt Károly-Emlékplakettet” készíttettek a Kossuth-Emlékprojekt önkéntesei, melyeket az Emlékprojekt 2016-2017-es program-folyama során az Éberhardt nyugvóhelyét gondozó gecsei önkormányzatnak, a 2017 március idusán megtartandó Kossuth- és ’48-as pápai iskolás vetélkedő három helyezettjének, illetve 2017 szeptemberében, Kossuth díszpolgársági évfordulónapján Pápa jelenlegi díszpolgárainak szeretnék odaajándékozni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 03. 10:04, szerda | Helyi
Prevenciós előadások a pápai kistérségben
Az egyenruhások a drogok veszélyeiről is tájékoztatást adtak.
2026. Június 02. 16:18, kedd | Helyi
Emlékhely őrzi tovább Deák Ferenc pápai tartózkodásának emlékét
Ünnepélyes keretek között avatták fel kedden délután Deák Ferenc egykori pápai lakóházának emléket állító táblát a Korona utcában.
2026. Június 02. 10:01, kedd | Helyi
Négyezer-hétszáznál is többen voltak gyereknapon a laktanyákban megyénkben
A tizenhét, Veszprém vármegyei helyszínt összesen 4730-an látogatták meg gyereknapon. A családokat az ingyenes programokon szórakoztató feladatok és megelőzési tanácsok is várták.
2026. Június 02. 07:14, kedd | Helyi
Mozgó autóból mérték a sebességet a rendőrök - Videó
A rendőrök több szabálysértőt is kiszűrtek vármegyénk főútjain, lakott területen belül és kívül egyaránt.

