2024. április 19, péntek - Emma

2019. Március 09. 16:06, szombat | Helyi
Forrás: Gulyás Rebeka

Biztosította helyét a rájátszásban a Concordia Motax KC

Fontos találkozó következett a Concordia Motax KC számára az NB1/B-s bajnokság 22. fordulójában.

Az előző három győztes mérkőzésnek köszönhetően pénteken, a legjobb nyolc közé, azaz a rájátszásba jutásért küzdhetett a pápai alakulat. Az első félidő kicsit lassú játékkal indult, de a hazai csapat kezdte jobban a mérkőzést. Az első negyed végére kiharcolt előnyt (24-21), a labdaszerzéseknek köszönhetően sikerült a folytatásra is megtartani. A félidőre kialakult 46-34-es eredményt Sonyák parádés háttal dobott kétpontosa és Horváth közeli dobása állította be.

A második játékrész 3 percnyi dobott pont nélküli játékkal kezdődött, melyet a fehérváriak időkérése szakított meg. Ezt követően azonban a Motax mutatott sokkal magabiztosabb játékot, Cook sikeres zsákolásával már több mint tíz ponttal vezettek (55-34). Az utolsó negyed mindkét csapat számára gyengébbre sikeredett, a pontatlan próbálkozások és labdavesztések megpecsételték az ellenfél sorsát, nem tudtak felzárkózni a pápai együtteshez.

Sorozatban negyedik győzelmét aratva, megérdemelten került a zöld csoport legjobb 8 együttese közé a Motax, így már biztosan részt vesznek a bajnokság rájátszásában, függetlenül az utolsó két idegenbeli mérkőzés eredményétől.

Concordia Motax KC – Alba Fehérvár 88-66 (24-21, 22-13, 18-9, 24-34)
Concordia Motax KC: Sonyák 26/12, Murai 17/3, Cook 16/3, Grebenár 10, Horváth 7/3, Keller 5, Kocsis 4, Márton Á. 3, Márton L, Csányi, Kasza, Bakos

Vajda József: Gratulálok az újabb győzelemhez! A célunkat teljesítettük, a legjobb nyolcba jutottunk. Reméljük még sok jó mérkőzést játszunk az idei szezonban.

2024. Április 19. 09:28, péntek | Helyi

Figyelem, elindult a rendőrség akciója az utakon!

Ma reggel 6 órától 24 órán keresztül az egész vármegyében kint lesznek a sebességmérők az utakon.

2024. Április 17. 13:48, szerda | Helyi

Megvan a Játékfesztivál első fellépője!

Többszörös visszatérő zenekar lép fel pénteken.

2024. Április 17. 13:41, szerda | Helyi

Pápai Történetek - Krahulcsán János volt a vendég

Közösen Pápáért Egyesület által szervezett programsorozat első alkalmán a pápai erdészet nyugalmazott igazgatója volt a meghívott vendég, aki szenvedélyes túrázó, 70 évesen járta először végig az El Camino-t.

2024. Április 16. 16:18, kedd | Helyi