2015. Május 09. 20:48, szombat | Helyi sport
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.), nso.hu

Van még innen visszaút?

Egyre nagyobb bajban a Lombard Pápa. Nem elég, hogy komoly anyagi problémákkal küzd a klub és a tulajdonosát letartóztatták, egyre valószínűbb, hogy a bennmaradást sem tudja kiharcolni.

A Pécs 2–0-ra legyőzte a Lombard Pápát idegenben a labdarúgó NB I 27. fordulójában, ezzel nagy lépést tett a bennmaradás felé. A tabella utolsó helyén álló pápaiak zsinórban a nyolcadik bajnokijukon maradtak nyeretlenek.

Mind a két kiesés ellen harcoló csapatnak égető szüksége lett volna a pontokra, különösen azután, hogy a közvetlen riválisok közül a Dunaújváros és a Budapest Honvéd sem veszítette el a soros bajnokiját. Ehhez képest nem esett egymásnak a Lombard és a Pécs, különösen a hazaiak teljesítménye volt meglepő, a vártnál óvatosabb taktikával rukkoltak ki, egyértelműen kivárásra vártak, ami egy utolsó helyezett csapattól, amelynek nincs veszítenivalója, elég meglepő. Eközben a vendégek többet birtokolták a labdát, fölénybe is játszottak, de támadásban ők is keveset mutattak az első félidőben. A játék képe ellenére azért Vukasin Polekszicsnek is akadt dolga az első 45 percben, a montenegrói kapus a Pápa ellen játszotta pályafutása 150. NB I-es mérkőzését.

Mind a két vezetőedző érezte, hogy muszáj váltania, a Lombardnál Pongrácz Viktor állt be Csilus Tamás helyére a szünetben, míg a vendégeknél Dimitar Makriev volt az a játékos, aki nem futott ki a pályára a szünet után, őt Fröhlich Roland váltotta. Nem is kellett sokáig várni a második félidőben a gólra, az 54. percben Branko Pauljevics iramodott meg a jobb oldalon, majd 15 méterről lőtt a jobb felső sarokba ballal, még mielőtt a keresztező Völgyi Dániel menteni tudott volna. 0–1
A hazaiak nem adták fel, kitámadtak, és erre rá is fáztak, a 78. percben Pauljevics adott remekül középre, a csereként beálló Fröhlich Roland átvette a labdát, majd 12 méterről lőtt a bal alsó sarokba jobbal. 0–2
A Lombard vereségével maradt az utolsó helyen a tabellán, és egyre kilátástalanabb a helyzete, arről nem is beszélve, hogy zsinórban a nyolcadik bajnokiján maradt nyeretlen...

IPOSZ konferencia a Digitalizációs Keretmegállapodás megvalósulásáról

Hévízen, az IPOSZ által szervezett konferencián az európai digitális átmenet és a Digitális Keretmegállapodás végrehajtásának fontossága került előtérbe.

2024. Április 24. 16:42, szerda | Helyi

Megfenyegette, hogy megöli, börtönbe mehet a Pápa környéki férfi

Zaklatás vétsége miatt emelt vádat a Pápai Járási Ügyészség azzal a 33 éves férfival szemben, aki közösségi oldalon nyilvánossá vált sértő kijelentések miatt fenyegette meg a sértettet és annak élettársát az egyik Pápa környék

2024. Április 24. 14:31, szerda | Belföld

Orbán Viktor: szakmunka és szakmunkás nélkül nincs jövő

Budapest, 2024. április 24., szerda (MTI) - Az elmúlt 15 évben felépítettük a munkaalapú gazdaságot, és ma már mindenki tudja, hogy szakmunka és szakmunkás nélkül nincs jövő