2024. április 19, péntek - Emma

2015. Május 17. 20:40, vasárnap | Helyi sport
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.), nso.hu

Elmaradt a bravúr, egyre nehezebb helyzetben a Lombard

Egyre inkább úgy tűnik, hogy a pályán sem lesz képes kiharcolni a bennmaradást a pápai csapatnak, két fordulóval a bajnokság vége előtt kisebb fajta csodára lenne szükség.

Rengeteg helyzetet kihagyva is 4–0-ra nyert a Debreceni VSC odahaza a Lombard Pápa ellen a labdarúgó NB I huszonnyolcadik fordulójának záró mérkőzésén.

Kovács László, a Pápa „örökös" megbízott vezetőedzője elárulta a héten, hogy maga is csodálkozik néha, hogy nem hagyta még ott pár fizetetlen játékosa (a szakember speciel egy fél éve nem kapott bért), és azt sem tudta még, hogy ki fizeti az ebédet a keretnek vasárnap, miután útra kelnek Debrecenbe.

Kollégája, Kondás Elemér annak örülhetett, hogy csapata váratlan esélyt kapott az MTK-tól a felzárkózásra, amiatt viszont kissé borús hangulatban várta a bajnokit, hogy sérülések és eltiltás miatt hat játékosát is nélkülöznie kellett. Igaz, így is jóval nagyobb játékerőt képviselt a DVSC, nem viccelünk, a 20. percben Kulcsár Tamás már ötödik helyzetét rontotta el, de mellette Aleksandar Jovanovic és Nagy Zoltán is ziccert rontott.
Visszább vett ezt követően a lendületből a hajdúsági csapat (Kulcsár így is gólt lőhetett volna, de hét méterről ezúttal sem találta el a kaput), és a közönségnek ez nagyon nem tetszett. Pedig négyezernél is nagyobb volt a hivatalos nézőszám, azaz lett volna kikért futballozni, és mondjuk meg őszintén, a Pápa ideális ellenfélnek számított, hiszen komoly támadást nem tudott vezetni, védelme pedig többször is megingott.
Szakály Péter törte meg végül a jeget egy szép lövéssel, még a szünet előtt (1–0), majd a Bernardo Frizoni kezezéséért megítélt büntetőt Rene Mihelic értékesítette (2–0), a szünetben Tisza Tibort váltó Balogh Norbert pedig megszerezte élete első NB I-es gólját, Csizmadia Zoltán nagy hibája után (3–0).
Ezzel el is dőlt minden fontos kérdés. Jovanovic lövését a kapufa, Baloghét a léc hárította, miközben Kulcsár kihagyott egy újabb helyzetet, majd a hajrában Mouhamadou Seye szépíthetett volna, ha hat méterről nem lövi ölön a kapust.
Balogh Norbert ellenben nem hibázott, ő állította be a 4–0-s végeredményt.
Elméletileg még benn maradhat a Pápa, mondjuk, elméletileg, gyakorlatilag azonban az az egyetlen eldöntendő kérdés velük kapcsolatban, sajnos, hogy ki fizeti majd a vacsorát hazafelé menet.

LABDARÚGÓ NB I
28. FORDULÓ
Debreceni VSC–Lombard Pápa 4–0 (Szakály P. 44., Mihelic 58. – 11-esből, Balogh N. 59., 87.)